Polštářky jsou součástí každého útulného domova. Naše země je plná šikovných lidí co si chtějí ušít polštářek sami nebo potřebují jen vybrat které polštářek bude nejlepší. Jaký tedy materiál na polštářky? Polštářky musí být krásné, designové a zároveň praktické. Je důležité při výběru materiálu si promyslet, pro jaký účel polštářek potřebujeme. V ložnici je nejdůležitější praktičnost, hebkost a měkkost, aby se na něm sladce spalo. V obývacím pokoji na gauči, na křesle je důležité, aby se polštářek hodil do interiéru. Správný design a barevné sladění musí přesně doplňovat útulnost interiéru.

Polštářek do ložnice

V ložnici bude sloužit polštářek jako součást ložních souprav a bude tvarově i designově doplňovat ideální spánek. Pro tyto účely je nejvhodnější kvalitní 100% bavlna. Polštářky ze 100% bavlny se vyrábí v různém provedení od vysoce kvalitního nežehlivého MAKO SATÉNU, ECO BAVLNY, JERSEY až po FAINE FIEBER bavlnu. Jeden z nejoblíbenějších materiálů je právě Jersey bavlna, kde je hlavní předností materiálu pružnost a hebkost. FAINE FIEBER je česaná a hřejivá bavlna. Názvy těchto materiálů na polštářky se odvíjí od technologie výroby.  Barevnost sladíme s ložním povlečením, pro zjemnění ložnice můžeme použít i květinové, nebo jemné geometrické vzory. 

Polštářky do ložnice

Polštářek do obývacího pokoje

Do obytných prostor jakými jsou obývací pokoje nebo salónky a jídelny se hodí vysoce dekorativní polštářky. Materiál na polštářky by tomu měl odpovídat. Každý pokoj je jiný a je třeba si správně pohrád s tvarem, materiálem, barvou a motivem. Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Doma se člověk musí cítit 

v pohodě a komfortně. V kancelářích se zase chceme cítit jako doma. Dekorativní polštářky se tedy hodí téměř do každého prostoru.

Polštářek do dětského pokoje

Dětské a studentské pokoje jsou ráj pro polštářky. Děti milují polštářky všeho druhu. Polštářky tulící v podobě pejska, ovečky, slona chytré sovičky. Každou dětskou postel oživí polštářek s traktorem nebo polštářek s oblíbeným mazlíčkem.

DIY a Patchwork

Zbytky dekoračních látek nebo již nepoužívané oblečení můžou být zdrojem neuvěřitelných barevných kouzel. Stejně tak se dají využít pro tvorbu hezkého polštářku. Sešijte je a vytvořte vlastní koláž nebo velmi módní a moderní patchwork. Styly polštářků volte podle jednotlivých místností. Vyberte jednu hlavní, nejčastější barvu v místnosti a jednu nebo dvě barvy doplňkové, které budou vytvářet kontrast s první barvou. Takto dosáhnete stylové elegance. Nebojte se kombinovat ani různé druhy materiálů.