Mako Satén je luxusní zpracování té nejkvalitnější bavlny. Povlečení z Mako saténu jsou vyrobena z dlouhovláknité, vysoce kvalitní 100% egyptské bavlny, která dodává ložnímu povlečení neuvěřitelnou měkkost a hebkost. Ložní soupravy jsou vyrobené výhradně s hustotou 200 vláken na palec čtvereční. Jedná se o jemnou a prodyšnou tkaninu s dlouhou životností. Díky přírodnímu původu vláken povlečení výborně pohlcuje vlhkost a je prodyšný.

Jaký je rozdíl mezi materiály makosatén a satén?

Makosatén má s běžným saténem společný pouze způsob tkaní vláken. Mako Satén je tak neprávem zaměňován se syntetickými materiály. Makosatén je vyrobený ze 100% egyptské bavlny.

Polyesterový satén je studený, klouže, většině lidí je nepříjemný. Satén také špatně odvádí pot, nesmí se žehlit. Po několika vyprání může být náchylný k zničení vytrháním umělých vláken. Spíme téměř třetinu svého života. Vyplatí se investovat do kvalitního spánku.

Co přesně je tedy Makosatén?

Makosatén je nejluxusnější verze klasického bavlněného saténu. Materiál s označením MAKO je vyroben ze 100% egyptské česané bavlny. Ta se od běžné bavlny liší zejména větší délkou jednotlivých vláken bavlny, které jsou min 30 mm dlouhá a dosahují délky až 40 mm. Tato vysoká kvalita je dána příznivými klimatickými podmínkami horního Egypta (teplo a sucho). V podstatě nikde jinde na světě se bavlna ve stejné kvalitě nepěstuje. Vlákna z této bavlny jsou proto mnohem pevnější, mechanicky odolnější a nedochází ke třepení. U makosaténu nedochází praním ke žmolkování, které se u klasického bavlněného saténu může vyskytovat. Hustota tkaní makosaténu je cca 200 nití na palec.

Makosatén se tká velmi podobně jak syntetický satén. Látka je tkaná v atlasové-saténové vazbě, která vytváří na první pohled velice hebkou a trochu lesklou lícovou stranu a matnou rubovou stranu. Makosaténová látka je velmi hladká, měkká a příjemná ve styku s pokožkou. Díky vysoké hustotě vláken u tohoto materiálu je makosatén velmi vhodný pro ty nejkvalitnější potisky. Makosaténová tkanina má vynikající vlastnosti v přizpůsobení se klimatu ve vaší ložnici. V zimě příjemně hřeje a v létě odvádí pot a provzdušňuje. Ložní prádlo z makosaténu je proto vhodné pro celoroční spánek.

Péče o povlečení z makosaténu

Ložní povlečení z makosaténu je možné naruby bez problémů prát na 60°C v pracích přípravcích na barevné prádlo. Vlastnosti makosaténu umožňují sušení v automatické sušičce. Jedná o 100% přírodní materiál žehlení není nutné, ale zároveň je bezproblémové. Povlečení je vybaveno zapínáním na zip a polštář bývá lemován paspulí z obou stran pro pevný tvar a upravený vzhled vzhled.

Makosatén povlečení Irisette